Pěstování kotvičníku

Od poloviny května do konce června prodáváme každý rok sazenice kotvičníku zemního v Českých Budějovicích. Dříve to nemá smysl, potřebují hodně tepla. Posíláme je i Českou poštou jako balík do ruky, který je následující den doručován a pokud ihned vyzvednete, tak rostliny bez problémů přežijí i Českou poštu:-)

Jak pěstovat kotvičník zemní?

Rostlinky kotvičníku vysaďte na slunné stanoviště. S půdou si hlavu nelamte, i když lehčí propustná půda je lepší. Zalijte raději jen při výsadbě, spousta lidí kotvičník přelévá. Je to polopouštní rostlina, venku ani ve skleníku neuschne ani v těch největších suchách. Během vegetačního období se rostlina průběžně střihá a suší nebo se může sklidit najednou koncem léta.

Kolik sazenic kotvičníku a ženšenu?

Prodáváme minimálně 25 ks sazenic kotvičníku, což je zhruba na 1 m2 plochy. Úroda z 25 ks vystačí zdatnému pěstiteli pro vlastní spotřebu zhruba na období, kdy se již dají pocítit blahodárné účinky. Méně sazenic opravdu nemá smysl, jak vzhledem k výnosu tak i poštovnému. 1 ks sazenice kotvičníku stojí bezkonkurenčních 25 Kč. Objednávky prosím zasílejte nebo volejte v květnu a červnu až to bude aktuální. Objednávky menší než 25 ks NEVYŘIZUJEME.

Nabízíme také sazenice ženšenu indického, což je druhá rostlina, na kterou se specializujeme. 1 ks stojí 25 Kč a doporučujeme jich okolo 10 ks, aby byl zajištěn rozumný výnos. V našich podmínkách se pěstuje většinou jako letnička ve sponu 50 x 50 cm, víceleté pěstování je možné ve větším květináči se zimováním při teplotě 5-9 °C.

Semena neprodáváme.

www.kotvicnik.info/pestovani/

 

Máte otázku? Napište nám - můžete využít kontaktní formulář!

 

Kotvičník posílí Vaši imunitu a je vhodný i při nachlazení

Na spousta místech na internetu se můžete dočíst, že kotvičník zemní má spoustu pozitivních účinků na lidský organismus.

Kotvičník zemní - příprava čaje

Dávkování: 1 - 6 g sušené natě denně (dle váhy, volby síly účinků, aktuální zátěže jednotlivce). Pro zvýšení účinku použijte vyšší dávku v rámci rozmezí, protože klinické testy neprokázaly žádnou měřitelnou toxicitu, ani vedlejší nežádoucí účinky, a to ani při podání vysokých dávek.

Připravte svůj organismus na podzimní sychravo

Zima a chladné období se nezadržitelně blíží a s tím souvisí bohužel i zvýšený výskyt nemocí, depresí a špatné nálady - je to dáno kvůli kratšímu slunečnímu svitu, nedostatku pohybu, vitamínů i špatnému počasí.

Zobrazit vše
Máte na nás dotaz?

Vyplňte, prosím, všechny kolonky.

© 2019 Kotvičník-zemní.cz ▪ Tvorba webu-webSEO.cz

Proč užívat kotvičník zemní?
  • rozpouští močové kaménky
  • snižuje hladinu tuků v krvi
  • čistí játra, ledviny i močový systém
  • zlepšuje mužskou plodnost
  • zlepšuje srdeční ischémii
  • podporuje tvorbu žaludečních šťáv