Časté otázky a odpovědi - kotvičník zemní

Lidé se nás často ptají odhledně kotvičníku na podobné otázky.
Proto se Vám na ně pokusíme na této stránce odpovědět.
Mnohdy ale přesně odpovědět nelze, protože každému vyhovuje něco jiného.

Jaké mám použít dávkování kotvičníku zemního?

To je ryze individuální záležitost. Záleží na mnoha souvislostech. Mám spokojené zákazníky, kteří pijí 1g denně a i ty co pijí 10g denně. Já jsem někde mezi. Takže je potřeba vyzkoušet, jaká dávka se u Vás bude pozitivně projevovat a po pár týdnech nebo měsících dávku dle potřeby upravit.

Jak zjistím kolik váží 1g kotvičníku?

Pokud si můj kotvičník najemno pomelete (není nutné) tak je to 1 lžička. Já naberu celou nať mezi prsty a vhodím do konvičky. S přesnou gramáží si hlavu nelámu, dávkuji pocitově dle účinků.

kotvičník zemní čaj

Kolik mám dát vody?

Záleží jak silnou chuť máte rádi. Z hlediska účinnosti kotvičníku je jedno, jestli vyluhujete 3 gramy v 0,25l nebo 0,5l vody.

Je lepší nálev (přelití vroucí vodou) nebo odvar?

Záleží na každém člověku a jeho chorobě. Odvar má trochu jinou chuť než nálev z důvodu jiného poměru vyluhovaných látek. Ze zkušenosti mohu říct, že to si musí každý vyzkoušet sám.

Kdy začne kotvičník účinkovat?

Někomu za pár dnů, někomu třeba i za více než měsíc. Důležitá je hlavně pravidelnost (každodenní popíjení) a hlavně nepřestat, i když se třeba 3 týdny nic neděje. Případně zvyšte dávkování nebo začněte dělat místo výluhu odvar.

Může se pít kotvičník večer, když má povzbuzující účinky?

Ano, může, není to kofeinová droga. Povzbuzující účinky kotvičníku jsou úplně jiné.

Co různé tablety, tinktury, prášky a inzeráty na internetu?

Doporučuji se držet osvědčeného zdroje: kvalitního kotvičníku. Často mi lidé vozí různé vzorky - že to nefunguje, že je z toho bolí břicho, že neví co v tom je a ať to vyzkouším, ochutnám a řeknu jim: Přátelé, já prodávám kotvičník, na kterém na první pohled sami vidíte, co pijete.
 

Proč doporučujete občas prostřídat kotvičník se ženšenem?

Ačkoliv jsou účinky kotvičníku i ženšenu podobné (obě rostliny jsou zařazovány mezi tzv. „ adaptogeny“), tak patří do jiné skupiny rostlin, jejich účinné látky jsou odlišné a jejich působení používá jiné receptory a cesty a dostane se v těle zase jinam…někdo tak odbourává možnou toleranci na kotvičník aniž by se vzdal jeho účinků.

V čem jsou účinky ženšenu jiné než u kotvičníku?

Hodně subjektivní dotaz, v sexuální oblasti kotvičník asi více zvyšuje libido, kdežto ženšen zase překvapí posílením erekce. Obě byliny příznivě ovlivňují psychiku, ale ženšen je více využíván jako tzv. mozkový nutrient. Ženšen (witánie snodárná) jak už z českého názvu vyplývá navozuje dobrý spánek. Ženšen má i silné protinádorové účinky.

Je lepší dělat u ženšenu odvar nebo nálev?

U ženšenu doporučuji hlavně odvar – u kořenů vždy a u nati tam, kde je více stonků, protože tužší části jako kořeny a stonky se hůře vyluhují pouhým přelitím vroucí vodou...

 

Máte otázku? Napište nám - můžete využít kontaktní formulář!


Připravte svůj organismus na podzimní sychravo

Zima a chladné období se nezadržitelně blíží a s tím souvisí bohužel i zvýšený výskyt nemocí, depresí a špatné nálady - je to dáno kvůli kratšímu slunečnímu svitu, nedostatku pohybu, vitamínů i špatnému počasí.

Tip: Kotvičník jako ŽIVOTABUDIČ!

Zkuste kotvičník zemní jako ŽIVOTABUDIČ - třeba na jarní únavu nebo pokud máte např. pracovně náročné období.

Čerstvá sklizeň - sušené natě kotvičníku zemního v bio kvalitě!

Takto vypadá můj kotvičník - po usušení krásně zelený, bez hnědých špatně usušených kusů, bez příměsí, hlíny, plísní apod.

Zobrazit vše

Poptávkový formulář

Máte na nás dotaz?

Vyplňte, prosím, všechny kolonky.

© 2020 Kotvičník-zemní.cz ▪ Tvorba webu-webSEO.cz

Proč užívat kotvičník zemní?
  • rozpouští močové kaménky
  • snižuje hladinu tuků v krvi
  • čistí játra, ledviny i močový systém
  • zlepšuje mužskou plodnost
  • zlepšuje srdeční ischémii
  • podporuje tvorbu žaludečních šťáv