Pěstování kotvičníku a ženšenu - sazenice

Od poloviny května do konce června 2024 prodáváme opět sazenice kotvičníku a ženšenu v Českých Budějovicích. Dříve to nemá smysl, potřebují hodně tepla. Sazenice posíláme i Českou poštou nebo Balíkovnou. Zásilku je třeba ihned vyzvednout.

Jak pěstovat kotvičník zemní?

Rostlinky kotvičníku vysaďte na slunné stanoviště. S půdou si hlavu nelamte, i když lehčí propustná půda je lepší. Zalijte raději jen při výsadbě, spousta lidí kotvičník přelévá. Je to polopouštní rostlina, venku ani ve skleníku neuschne ani v těch největších suchách. Během vegetačního období se rostlina průběžně střihá a suší nebo se může sklidit najednou koncem léta.

Kolik sazenic kotvičníku a ženšenu?

Prodáváme minimálně 25 ks sazenic kotvičníku, což je zhruba na 1 m2 plochy. Úroda z 25 ks vystačí zdatnému pěstiteli pro vlastní spotřebu zhruba na období, kdy se již dají pocítit blahodárné účinky. Méně sazenic opravdu nemá smysl, jak vzhledem k výnosu tak i poštovnému. 1 ks sazenice kotvičníku stojí bezkonkurenčních 35 Kč. Objednávky menší než 25 ks NEVYŘIZUJEME.

Nabízíme také sazenice ženšenu indického, což je druhá rostlina, na kterou se specializujeme. 1 ks stojí 35 Kč a doporučujeme jich okolo 10 ks, aby byl zajištěn rozumný výnos. V našich podmínkách se pěstuje většinou jako letnička ve sponu 50 x 50 cm, víceleté pěstování je možné ve větším květináči se zimováním při teplotě 5-9 °C.

Semena neprodáváme. Návody k pěstování obou rostlin přikládáme k zásilce.

www.kotvicnik.info/pestovani/

 

Máte otázku? Napište nám - můžete využít kontaktní formulář!

 


Připravte svůj organismus na podzimní sychravo

Zima a chladné období se nezadržitelně blíží a s tím souvisí bohužel i zvýšený výskyt nemocí, depresí a špatné nálady - je to dáno kvůli kratšímu slunečnímu svitu, nedostatku pohybu, vitamínů i špatnému počasí.

Tip: Kotvičník jako ŽIVOTABUDIČ!

Zkuste kotvičník zemní jako ŽIVOTABUDIČ - třeba na jarní únavu nebo pokud máte např. pracovně náročné období.

Čerstvá sklizeň - sušené natě kotvičníku zemního v bio kvalitě!

Takto vypadá můj kotvičník - po usušení krásně zelený, bez hnědých špatně usušených kusů, bez příměsí, hlíny, plísní apod.

Zobrazit vše

© 2024 Kotvičník-zemní.cz ▪ Tvorba webu-webSEO.cz

Proč užívat kotvičník zemní?
  • rozpouští močové kaménky
  • snižuje hladinu tuků v krvi
  • čistí játra, ledviny i močový systém
  • zlepšuje mužskou plodnost
  • zlepšuje srdeční ischémii
  • podporuje tvorbu žaludečních šťáv